| sigmanet a întrebat:

Faceti cumparaturi on-line? Le platiti on-line cu cardul sau cand primiti coletul, ramburs? Argumentati.

9 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Si eu am patit-o la plata cu cardul coletul a ajuns dupa 1 luna... iar cand am ales ca mod de plata ''ramburs'' a doua zi coletul a venit...laughing

| sigmanet explică:

@Allinna este un sondaj. Nu s-a cerut date personale. S-a intrebat daca faceti cumparaturi online si modul de plata.

| sigmanet explică:

@alllinna nu e chiar atat de simplu. Tu folosesti un nume de cod pe acest site, o porecla...Crezi ca cei care se ocupa cu asa ceva, stau si cauta online dupa cuvinte cheie? Te inseli. Aici este doar un pur sondaj si tu dai un raspuns. Sa nu fin paranoici.

| aisha01eu a răspuns:

Da, si platesc cu ramburs cand primesc coletul. De obicei comand haine si carti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ceva nu se prea intreaba, sunt destui clonatori de carduri, fiecare site are propria strategie si mod de plata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac destule cumparaturi on-line.Am platit si cu cardul si cash.
Cand am platit cu cardul, a intarziat o saptamana coletul de la data care trebuia sa ajunga...asa ca m-am linistit si platesc cash.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Sigmanet, de la sondajul acesta hai sa-ti spun ce se intampla, hakerii stau la panda, tu spui, platesc on-line, cel care vede pndeste google cu cuvinte cheie card online, apare pe TPU, este usor sa afli IP, restul este doar joaca de copii, unui coleg care a spus cuiva pe messenger sa are card undeva, i l-a golit, asa ca mare atentie, eu sunt convinsa ca tu ai facut-o dezinvolt, dar sunt o gramada de sondaje facute de cei care cloneaza vezi doamne sunt de la firma de impresariat sau manager la..., uite a tatit-o banca transilvania cat este ea de banca la cardurile online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patit-o scuze

| mihaelanikol a răspuns:

Am cumparat o data un cd care nu este la noi in tara de pe un site...si amplatit cu cardul. iar de cate ori intram pe site-ul ala imi lua de pe card 80 lei fara sa cumpar ceva, cu toate ca nu scria nicaieri ca mi se retrag bani de pe card in momentul cand accesez site-ul.asta e, teapa mea...asa ca ai grija ce si de unde cumperi.