| Alexandru390 a întrebat:

Folia aceasta e din sticlă sau plastic? https://catmobile.ro/......negru.html

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ce greu e sa citesți...
&Folia hibrida pentru display-ul telefonului Motorola Moto G8 Play este fabricata dintr-o combinatie de poliuretan termoplastic, silicon si PET, unite intr-un corp unic, flexibil si rezistent."

| NLS a răspuns:

E asa numita folie de silicon.
Consta si dintr-un strat de poliuretan, dar numele de marketing e doar folie de silicon.

| Dddonkey a răspuns:

Pare plasticata, nu cred ca producatorii prefera sticla in schimbul plasticului. E mult mai ieftin, rapid, usor de gasit si nu poate exista pericolul de accidente. Asta e doar parerea mea daca gresesc, poate ne lumineaza cineva.big grin