| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare!
Ce părere aveți, oare e buna husa 360 la telefonul asta, e folie de sticla sau plastic?
Adica dacă îl scap sa nu se spargă?
https://catmobile.ro/......negru.html
Eu am acum un Huawei p40 lite și l-am luat în noiembrie anul trecut, adică îl am de 9 luni aproape un an!
Eu pe 30 martie l-am scăpat în timp ce ascultam Marko Glass în căștilaughing) neinteresat!
S-a spart, apoi am fost și l-am făcut cu 300 lei, adică am schimbat display-ul, apoi l-am mai scăpat odată în Iunie când eram la muncă, am alunecat pe terasă s-a spart și aveam și folie de sticlă, dar degeaba ca s-a spart și ecranul telefonului, nu numai folia!
Și am zis sa îmi bag picioarele ca nu mai are rost sa schimb display-ul odată ca nu mai are rost, pe telefon am dat 900 lei și dacă mai dau încă 300 lei ajung la 600, adică aproape prețul unui telefon bun de bugetlaughing)
Telefonul merge foarte bine, dar cred ca dezavantajul mare este ca se sparge prea repede și ca nu are servicii googlecrying(

2 răspunsuri:
| NonZarek a răspuns:

Dar ce husa ai de se sparge asa ușor? Husa aia e bunicica dar e plastic, plus când vrei sa apeși pe ecran nu se mișcă ușor, vei avea mici franari din cauza materialului plus se vad mici punctulete prin husa aia peste ecran. Cel mai bine ia o husa tip portofel sau dacă nu vrei portofel, una ți-l carcasa dar cu margini groase, alt mod de protecție nu ai.

| nyoentox2002 explică (pentru NonZarek):

La Huawei p40 lițe am doar carcasa pe spate și e buna pentru spate și pe fata folie de sticla la 40 lei