| 2696 a întrebat:

Hei ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat cum sa-i conving pe ai mei sa-mi dea o suma mai maricica pentru hainute? big grin pana acum am niste bani stransi dar nu-mi ajung deci am nevoie de ceva mai multihappy

Răspuns Câştigător
| andrulina a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine vreau cat mai multe haine.Pentru ai convinge pe ai mei eu folosesc santajul, daca iau o nota mare la scoala si suma creste si ii ajut prin casa si la dierite lucruri. Sper sa mearga si la tine. A... si rugamintile sunt bune mai ales daca sti sa faci o moaca de caine. Sper sa iti dea si sa iti cumperi haine multe.love struck

5 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Convinge-i ca meriti. Poti sa ii,, santajezi" cu niste note bune sau cu ceva treaba in casa.

| cornel a răspuns:

Depinde ce fel de parinti ai si ce suma de bani cerihee hee

si in al doilea rand haine pentru cand ca se termina scoalahee hee

| 2696 explică:

Eu nicioadata nu mi-am luat haine pentru scoala...

| elyssa20 a răspuns:

Poti sa le demontrezi ca iti respecti responsabilitatile. Poti sa ii ajuti pe parinti tai in treburi gospodaresti(ex:sa uzi florile sa dai cu aspiratorul sa stergi geamurile), bafta. fundita?

| voice a răspuns:

Sincer nu inteleg de ce dar sunt materialistalaughing) vreau f multe haine imi iau, dar nu port decat catevasad am haine in sifonier nepurtate. acum parintii mei sunt intr'o perioada mai delicata cu banii iar mama a zis ca imi va lua hainutze d vara abia la inceputul lui iuliesad cam tarziu zic eusad dar e bine si atunci asa ca ce imi ramane din banii care mii da zilnic, ii pun deoparte, cand ii cer bani pentru ceva c am nevoie ii cer putin mai mult si 3 lei conteaza ca in timp se vede... nu'mi mai iau toate prostiile[dulciurile] ca oricum vreau sa fiu in forma pentru plaja si pana acum am strans destul zic eu mai ales ca am obs ca hainele sunt mai ieftine ca nici o data. sunt adevarate reduceri profita si tu de ele. o contributie buna e si alocatia mica dar pusa gramada pare suma mai frumoasa.tongue.