| Cristiuser a întrebat:

Acum 2 zile am comandat de pe eMAG 2 produse, un telefon si o pereche de casti primul furnizor fiind eMAG iar celalalt flanco. Am urmarit progresul comenzii telefonului (eMAG ) iar acesta decurge perfect normal dar castile (flanco) nu imi afiseaza nici macar data de sosire a coletului. Intrebarea mea este : daca le-am comandat simultan fiind puse in acelasi cos vor ajunge tot simultan chiar daca sunt de la furnizori diferiti?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind doua magazine diferite, nu. Sunt șanse să ajungă în aceeași zi, deoarece timpul general de livrare este acelasi

| Sekim a răspuns:

Salut
Asta depinde atat de firma in sine cat si de firma de curierat. Depinde din ce judet pleaca, la ce oră a fost pus coletul, cand s-a înregistrat comanda, cand a plecat de la sediul curierului

| InVisible99 a răspuns:

Nu au cum sa ajunga simultan, fiind magazine diferite de unde ai comandat. Chiar daca ai plasat comanda prin eMAG, doar ce produs pleaca din depozitul lor va ajunge la "data stabilita", ce pleaca de la Flanco probabil va avea o intarziere de 24-48h