| Bakak a întrebat:

Hei TPU, asa cum am menționat în întrebarea anterioară am primit un peste Betta.
Dar nu stiu daca e fata sau băiat, si as mai vrea sa-mi iau încă un peste dar nu stiu ce rasa deoarece am inteles ca peștii din rasa Betta sunt,, pretențioși" cand vine vorba de as face prieteni.
Intrebarile mele sunt ...cum imi dau seama daca pestele meu este fata sau băiat si ce rasa de peste ar trebui să cumpăr ca cei 2 sa convietuiasca in armonie.

1 răspuns:
| Krax256 a răspuns:

Baietii sunt aia cu cozile si aripile cele mai mari si colorate (depinde de specie)