| madalina192 a întrebat:

Hei TPU, cum as putea sa îmi conving părinții sa ma lase sa îmi iau niște haine de pe internet? Am suma necesară însă ei nu vor sa ma lase sa îmi dau comanda.Recent a fost ziua mea și le-am spus ca asta ar putea fi cadoul lor pentru mine, dar au spus ca nu.Va rog ajutați-ma

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce nu te lasă? Unii părinți chiar sunt ciudați rău. Spune le ca de banii aia tu vrei sa îți cumperi haine. Și tie îți plac fix alea pe care le ai văzut pe internet. Sa ți aducă 3 argumente pentru care nu vor sa îți cumperi haine de pe internet.
Sau poți sa o bagi pe aia spusa de mine când eram mica " toți copiii fac asa" in cazul tău " mami, tati, dar toți colegii mei își comanda de pe internet"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar comanda fara sa le spui, ce mare lucru. Stii adresa de acasa, nu?