| Bubbles_8156 a întrebat:

In primul rand Happy New Years.

De catva timp as dori sa'mi bag pierce in buza. dar nu stiu cum sa imi conving pe mama sa ma lase, fiindca am mai purtat o astfel de convorbire cu ea despre pirsurile in ureche. si nici atunci nu a vrut sa ma lase. M'as gandii sa fac acest lucru pe ascuns. cat timp ea este plecata in alta tara si eu raman cu bunica acasa. oare este bine ceea ce fac? ma va observa? dati'mi si mie niste sfaturi.
Aveti vreo' idee convingatoare?

Fara raspunsuri gen: nu vad de ce ti'ai pune, trebuie sa intelegeti, vreau neaparat!

6 răspunsuri:
| Sconcsiş a răspuns:

In primul rand, nu vad de ce ti-ai pune pierce in buza...
Daca mama ta nu te lasa nu instista. La 18 ani o sa faci ce vrei tu.
Crezi ca bunicata ii chioara?
Parerea mea e sa astepti pana la 18 ani. Atunci mama ta nu mai poate sa-ti interzica si poate intre timp te razgandesti. Ar fi pacat sa-ti para rau dupa aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici: http://www.originals.ro/adidasi-haine-accesorii-ads.php?cid=31652 Cele mai tari brand-uri: Nike, Adidas, Puma, Reebok, Ecko Unlimited, Ecko Red, G-Unit, Zoo York, DC Shoes, Adio, Osiris (adidasi, haine, accesorii 100% originale ) si nu numai in cel mai tare magazin online din Romania cu cele mai mici preturi. Livrare in toata Romania! Comanzi acum, maine ai produsele ! Produsele se pot returna fara nici un motiv ! Nu ai cum sa ramai nemultumit !

| zone3 a răspuns:

Eu acum cativa ani imi doream in limba si in buza. intro seara mi-am facut singura in buza fara ca mama sau tata sa stie. cand erau ei acasa il scoteam si dupa aceea il puneam la loc, dar m-am plictisit sa ma ascund si le-am spus in fata ca e un lucru la moda, care nu deranjeaza pe nimeni, si au acceptat. in 3 luni m-am plictisit de el si l-am scos. Acum un an am fost la un prieten sa-mi pun pierce in limba, din nou fara acordul parintilor. La inceput totu roz si frumos cu exeptia ca nu prea puteam manca prima saptamana. dar dupa 3-4 luni i-am spus mamei. Mi-a spus sa-l scot dar nu am acceptat. si intr-un final m-a lasat cu el. Iar acum o saptamana mi-am mai facut unul tot in limba, si desii Mama este oripilata laughing i-am spus ca nul scot si totul e ok. Incearca sa le explici ca daca tu vrei ceva e inutil sa-ti spuna altcineva indiferent cine e ca nu ai voie. O faci pe pielea ta si pe responsabilitatea ta. Mult succes:*

| zZaPpAlLiICcIIcuLiPpiCciI a răspuns:

Buna LA multi ani! pai na nu stiu cati ani ai? in fine puneti si incearca sa o convingi ca e sic la fete sau daca ea pleaca in alta tara puneti si gata si mama nu m-a lasat dar mi-am pus :)) cand a fost plecata in Italia si cand a venit nu mi-a zz nimic pentru ca ii era dor de mine si nah m-a lasat sa il port, doar ca eu mi-am pus in nas :P dar stii cat de naspa e nu stiu dar nu vreau sal mai port chiar am vazut cateva poze pe net cu percinguri :O oribile http://www.google.ro/......tp?/imgres 218&itbs=1&iact=hc&vpx=649&vpy=313&dur=341&hovh=253&hovw=180&tx=69&ty=246&ei=MjgeTbfbLsKaOqzj7bMJ&oei=vTceTZPiAseW8QOWkoSGBw&esq=2&page=2&ndsp=14&ved=1t:429, r:3, s:20&biw=1024&bih=677uite sper ca nu ti-am dat alte ideei dar nah daca doresti sa-ti pui fauo ptk ca daca iti doresti ceva nu lasa ca nimic sa-ti stea in cale sa nu o faci ok :-X :-* sper ca te-am ajutat :D fundisa?

| Redx3 a răspuns:

Iati pirsuri pe magnet eu deala caut