| DarknLight a întrebat:

Hei, TPUași, MP4 sau MP3 -urile au caracteristica de a fi conectate la boxă?!
Adică știam că aceste device-uri merg cu căști, din acelea cu fir, dar mă gândeam dacă nu cumva există și modele mai noi care pot fi conectate la boxe sau chiar la căști wireless?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Nu. Un MP3 player simplu nu poate fi conectat la căști wireless decât dacă are Bluetooth. Majoritatea nu au. Dar dacă ai căști wireless le conectezi la telefon.

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de player, depinde de boxa. Doooh...

| DarknLight explică (pentru GabiDumitrescu):

Lămuritor, foarte lămuritor. happy
Dar funny, foarte funny. laughing)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DarknLight):

Pai exista playere cu iesiri optice, de 2.5, de 3.5, cu tot felul de protocoale exotice wireless... la fel cum exista doar cu jack de 3.5 care abia pot sa dea sunet in niste casti vai de ele, sub nici o forma catre niste boxe. Voila, am lamurit mai mult. Mai simplu era sa zici "Am un buget de 500 de lei si vreau un media player pe care sa il conectez la boxa Decebal 2002."

| VoidEternal a răspuns:

Și castile sunt tot o boxa. Exista căști Bluetooth care au mufa de aux și care pot fi conectate la orice MP3 sau MP4 player cu un cablu jack

| DarknLight explică (pentru VoidEternal):

De ce nu ai răspuns, dragă Void acum mai de dimineață?! straight face
Acum am luat. Mă rog, am dat comandă de acel Motorola, sper să fie bun măcar pentru sunat și să aibă difuzor bun.
Dar am un MP3 player, zici că aceste MP3 playere, ar putea fi conectate la căștile Wireless?!

| DarknLight explică (pentru VoidEternal):

Păi eu nu la telefon doresc, deoarece vreau ca pe telefon (unicul ce mi-a mai rămas) să vorbesc cu amicele mele, care sunt toate în alte orașe sad și gen dacă ies în pădure sau în parcuri și vreau să fac nopți albe sau de ce nu, chiar și-n propria casă (deși am ceva plângeri în prezent, de la comunitatea de vecini happy așa că, în casă, aleg de obicei, ori stau cu ochi pe pereți nopțile și ascult muzică laughing) ori stau de vorbă cu amicele mele laughing) ) deci ideea e că, dacă fac nopți albe pe afară, ori chiar și-n casă și vorbesc și cu amicele mele vreau să ascult și muzică big grin iar în prezent nu pot face asta cu doar un telefon. straight face Iar când spun muzică în aer liber, mă refer la muzică ascultată destul de tare ca volum, prin telefon sau chiar boxă, nu prin căști. happy
Dar s-a rezolvat, mi-am dat comandă de telefonul ăla Motorola. Îi dau tot măruntul de 10 bani și 50 de bani mamei, o fi acolo măcar 100 de lei, iar restul de 300 îi va pune ea și mi-l iau, la naiba. Iar la anul când o să am salariu, o să-i dau înapoi și o să-mi iau și unul mai bun pentru mine. Problemă rezolvată. happy

| VoidEternal a răspuns (pentru DarknLight):

Nu. Un MP3 player simplu nu poate fi conectat la căști wireless decât dacă are Bluetooth. Majoritatea nu au. Dar dacă ai căști wireless le conectezi la telefon.

Răspuns utilizator avertizat