| marihen a întrebat:

Hei. Vreau să dau comandă de pe eMAG un telefon. Îmi puteți spune mai multe detalii legate de: în cât timp ajunge, unde plătesc, unde ajunge comanda..chestii de astea. E prima dată când dau comandă de pe net, deeeciii...Este de încredere? Răspundeți la totttt

11 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

In primul rand orice site online are o sectiune numita intrebari frecvente sau termenii si conditiile sau intrebari frecvente.
Acolo gasesti informatii legat de transport, de metode de plata, de conditiile lor de garantie s-a.m.d.
Nu iti ia mult timp sa citesti, mai repede gasesti informatia acolo si mai sigura decat sa pui 10 intrebari aici.
In primul rand comanda ajunge la adresa pe care o completezi tu acolo. Poate sa iti vina prin posta romana (intre 3-5 zile) sau prin curier (chiar si a doua zi ). Depinde daca produsul e in stoc iti vine mai repede pentru ca il au la sediu, daca nu e in stoc, mai intai o sa il comande de la furnizor si ajung la ei si dupa ei iti trimit produsul tie.
Toate aceste informatii si multe alte informatii si toate intrebarile le gasesti pe site-ul lor.
Si normal ca este de incredere avand in vedere ca este unul dintre cele mai mari site-uri de vanzari din Romania.

| dannyel86 a răspuns (pentru Evolution):

Salut. Nu cred ca eMag lucreaza cu Posta Romana. happy
Au companie de curierat partenera. Eu doar asa am primit produsele cumparate de la ei.

| Evolution a răspuns (pentru dannyel86):

Salut, in caz ca nu ai aflat mai nou au parteneriat cu posta romana si anumite surcursale au chiar si sigla lor deasupra. Au pus pickpointuri la posta romana.

| dannyel86 a răspuns (pentru Evolution):

Eu fiind in mediul rural, nu am vazut pickpoint-uri in zona, dar la oras sunt convins ca exista.
Nu am cum sa apelez la aceste servicii, probabil de aceea am si uitat de acest parteneriat (parca au facut reclama despre asta si la tv) big grin

| Evolution a răspuns (pentru dannyel86):

Pai vezi tongue eu asa am primit de la un timp ca sa scutesc transportul la anumite produse. Dar ultima data a durat aproape o luna pentru ca nu au avut pe stoc furnizor si mi s-a parut exagerat de mult si nu am mai comandat.

| dannyel86 a răspuns (pentru Evolution):

Uneori termenul de livrare e exagerat de intarziat. Si matusa mea a asteptat 2 saptamani o comanda, pentru ca unele produse nu erau la furnizor. Acum vad ca fac si livrari partiale. Iti trimit 3 produse, chiar daca ai comandat 6. Celelalte vin ulterior, cand sunt preluate de la furnizor.

| Evolution a răspuns (pentru dannyel86):

Da, la mine a durat o luna... prefeream sa dau comanda de pe aliexpress direct de la chinezi. Am comandat de pe eMAG ca sa ajunga mai repede. Sau luam mai bine din magazinele fizice.
Eu inteleg ca nu e vina lor si etc... dar nici vina mea nu este si cand dau comanda de ceva, inseamna ca am nevoie acum de acel ceva. Nu peste o luna.
Si sincer mi se pare aiurea aia cu livrarea partiala, comand 20 de produse mici si imi vin 20 de pachete si trebuie sa ma duc de 10 ori la posta.
Am renuntat la eMAG, comand doar cand nu gasesc altundeva sau cand gasesc la un pret foarte ieftin.

| mihai69 a răspuns:

1. ajunge cam în 3 zile. Excepție - livrările de tip „când vrei tu", care pot și și peste câteva ore (în aceeași zi, sau a doua zi dimineața dacă pui comanda seara).
2. plătești online, cu cardul, la curier cu bani sau prin transfer bancar - orice metodă e mai convenabilă;
3. comanda ajunge la adresa pe care o dai când faci comanda.
4. eu spun că e de încredere, cumpăr de la ei de ani buni și nu am nemulțumiri - chiar și dacă au fost probleme, au rezolvat totul ca să fiu satisfăcut.
Toate aceste detalii sunt de altfel scrise clar pe sita lor:
http://www.emag.ro/info/livrarea-comenzilor-emag
http://www.emag.ro/info/modalitati-de-plata
http://www.emag.ro/info/cum-comand-online-2

| HadesSs a răspuns:

Eu zic sa te uiti si pe cel.ro inainte sa dai comanda sunt mai seriosi ca cei de pe eMAG si de cele mai multe ori acelasi telefon e mai scump pe eMAG.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajunge în 1-3 zile.
Plătești unde vrei, ramburs la curier, cu cardul, etc.
Ajunge la adresa pe care o pui pe comandă.

| MyDenisa a răspuns:

Pai depinde unde stai, de la o zi la o săptămână dar de obicei intre 1-3/4 zile ajunge, pai zicem că comanda este de 35 cu TVA și transport inclus, când ajunge mașină îți dă coletu, ii dai bani și a plecat mai departe.
Înainte să ajungă cu o zi sau câteva ore îți trimite mesaj. Când e aproape de casa/blocul tau te suna să ieși afară să îți de-a comandă și să plătești

P.S. Fundă