| barcelonamessi a întrebat:

Hello! din nou prieteni!, am o mica intrebare:de cate ori pe saptamana trebuie udat un cactus mic am si eu un cactus mic intr-un ghiveci foarte mic dar nu stiu de cate ori trebuie udat pe saptamana? raspuns va rog, multumesc.

Răspuns Câştigător
| criss84 a răspuns:

Sa nu il uzi prea des pentru ca nu are nevoie de multa apa. 1 data la 2 saptamani cred ca e de ajuns.

2 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Depinde la ce temperatura il tii
eu ii ud iarna odata pe luna foarte putin la o temperatura de 20-21 grade in casa iar pe cel de afara nicicum este un soi care nu ingheata si il uda ploaia atunci cand ploua si atat

| messiaunt a răspuns:

Buna, Messi! cactusul e uda foarte rar (cam din 2 in 2 saptamani) si in cantitate mica pentru ca el e obisnuit cu putina apa intrucat traieste in zone secetoase, aride (moare daca ii pui foarte multa apa). Sa ai grija de el si sa iti infloreasca! te pup