| PiticMicMic a întrebat:

Daca are cineva un trandafir in ghiveci, imi poate spune si mie cum se ingrijeste? (conditii de viata, de cate ori trebuie udat pe saptamana etc.)

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Am auzit de ei, nu am, dar îţi trimit un link să te informezi,
http://www.cugetliber.ro/......eci-139414
Sper să fie detaliat cu ce-ţi trebuie să ştii!
Te pup!

| tr3ig a răspuns:

Ce fel de trandafiri? trandafiri de curte? sau trandifir japonezi? pentru ca inghrijirea lor este diferitawinking

trandafirii japonezi pot sta in ghiveci si se uda cam la 2 3 zile. primvara li se rup florile ramase pentru a face altele noi.

cei de gradina care vin la ghiveci trebuie pusi in gradina, nu se tin in ghiveci pentru ca nu rezista, e spatiul prea mic pentru dezvoltare a radacinilor, iar daca sunt pusi in pamant in curte nu au nimic nu li se intampla nimicwinking daca ai nevoie de ceva ajutor YM tr3i_g iti sta la dispozitiewinking

| MrEvil89 a răspuns:

Trandafirul japonez este mai usor de ingrijit.conditia e sa fie tinut la caldura pentru a inflori mai des.
trandafirii de gradina sunt mai pretentiosi.pot fi plantati in luna august inceputul lunii sept iat pana cresc de cel putin 10-15 cm trebuie sa li se puna iarna borcane/peturi taiate peste ei pentru ai proteja de inghet

| PiticMicMic explică:

Multumesc,mult pentru toate raspunsurile m-au ajutat toate cu cate ceva dar informatiile cele mai multe le-am gasit la site-urile caramelei