| medeea2008 a întrebat:

Hey, am și eu o problema cu comanda de pe shein.Deci prima oară când am comandat a fost prin toamna trecută și mi-a venit in timp cu firma sameday.Acum am dat iar comanda.Am plasat-o pe 27.07 adică luna trecută.Bun, peste o zi deja mi-a fost împachetată comanda fain, frumos.Mno după încă o zi aparea shipped, totul ok. De la ora 9 tot scria ca e in tranzit hub inbound și ca informațiile despre colet au fost primite dar nimic altceva.Așa a stat blocat pana azi când am primit mai multe detalii. Spune ca e gen din Budapesta și ultima notificare suna cam așa :In Dispatch International depot, Delivery date shifted due to time constraint.
Ce ar trebui sa însemne asta? De asemenea aveam și ceva buton sa dau sa grăbească comanda sau ceva.Ma poate ajuta cineva? Ca nu am mai pățit niciodată și mi se pare foarte dubios pentru ca din câte știu ar trebui sa scrie in dispatch abia când a ajuns prin România. Apropo am intrat și pe siteul la firma aia sa ma uit la detaliile comenzii și spune tranzit in progres dar încă nu a ajuns la loaded delivery tour și fix lângă apare changed to a later date.Și spune ca ar trebui sa ajungă poimâine prima estimare.Btw pachetul meu e de 1. 87kg

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poate nu ar strica sa contactezi siteul direct pentru a primi informatii? Eu ma mir ca lumea chiar are asteptari reale ca un colet sa ajunga aici in Romania din celalapt capat al planetei in doar 2 saptamani.Pe drum se intampla tot felul de chestii neprevazute, deci tot ce poti face e sa astepti.