| MariaRawr a întrebat:

Hey! Ofer funda MAREEEE! O sa plec in Spania peste cateva zile, si vroiam sa imi cumpar un telefon acolo. pentru ca am o rabla, care nu mai merge... Dar nu sunt convinsa ca daca imi voi cumpara telefonul din Spania, voi putea sa imi bag cartela Cosmote(abonament, de fapt) in telefon. Sau pot, dar o sa mearga? Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu pentru ca l-am decodat in tara si m-a costat 100 de lei pentru ca telefoanele astea noi le baga pret mai mare la decodat. Ce funda zici acolo ca nu tu ai pus intrebarea.

12 răspunsuri:
| VladPetcu a răspuns:

Nu recomand deoarece nu au roman au doar spaniola ca limba pe telefon.Cartele merg, dar telefoanele sunt cu meniu si tot in spaniola.
Funda?

| mgtow a răspuns (pentru VladPetcu):

Astea noi au si limba romana, eu am telefon nou din Spania si imi vine cu romana pe el.

| VladPetcu a răspuns (pentru mgtow):

Ok atunci iti merge si cartela.
Funda?

| mgtow a răspuns (pentru VladPetcu):

Nu pentru ca l-am decodat in tara si m-a costat 100 de lei pentru ca telefoanele astea noi le baga pret mai mare la decodat. Ce funda zici acolo ca nu tu ai pus intrebarea.

| AliceHamingway a răspuns:

Trebuie decodate cum a zis dorixboy dar telefoanele normane au toate limbile sa celputin engleza asa ca daca vrei sa iti iei unul trebuie sa te asiguri de acest fap si cunosc pe cineva sare s-ar putea sa vrea sa te ajute

| MariaRawr explică (pentru AliceHamingway):

Da dar cat costa sa il decodei in Romania? 100, 50, cat? macar cu aproximatie va rog!

| VladPetcu a răspuns (pentru MariaRawr):

Deci sa il decodezi te costa 50 de lei. Asta e pretul.
Funda?

| MariaRawr explică:

NU mai inteleg nimic...laughing

| VladPetcu a răspuns (pentru MariaRawr):

Deci sa il decodezi in Romania te costa 50 de lei atata. PUNCT.
Imi dai fundita acum?laughinglaughing

Răspuns utilizator avertizat
| cicodor a răspuns:

De obicei tel de afara nu sunt codate, poti folosi toate tipurile de cartele, dar pentru a nu da gres ia cartela cu tine si-i faci proba pe loc, aciveaza roaming-ul inainte de pleca
vacanta placuta

| dorixboy a răspuns:

Nu o sa mearga trebuie decodat aici in Romaniabig grin

| bitubitu a răspuns:

Da si eu am facut asta sia mers