| patrik986 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un smartphone iphone 4 sau Microsoft lumia 435, intreb pe cineva care stie si sa argumenteze ca de ce acel telefon sa cumpar. Acord funda!

Răspuns Câştigător
| Dem0N a răspuns:

Mda, in ciuda comentariului negativ de mai jos despre lumia iti zic parerea mea de utilizator al unui Nokia lumia 630. Deci primul an iti merge ca uns, fara prea multe buguri de sistem, viteza ok, aplicatii acceptabile etc. Problema vine dupa acel an. O sa ti iasa din aplicatii, pe Facebook e cel mai grav fiindca apar erori de toata jena. Iti recomand la 500 de lei sa te uiti pe olx. Cauta un J5 sau un Huawei p8 lite si te duce 2-3 ani pe putin. Daca dispui de mai multi bani poti sa iei un A5/S5/J5/Iphone 5c/s etc. Daca vrei detalii ma gasesti pe privat

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Nici una.
Ambele sunt vechi.
iPhone-ul nici nu mai misca, mai ales 4.
Iar Microsoft e de toata jena,cu softul lor.
E mai rau decat Android,nici sa ma obligi nu mi-as cumpara un Nokia/Microsoft acum,sunt de ****. Mai ales la soft, aplicatii buguite pana si Apelul, Mesageria, Camera sunt buguite, ce sa mai spun de Facebook si astea?

| patrik986 explică (pentru Pool77):

Mda mi-am luat Microsoft-ul si nu are absolut nici o problema de care ai zis tu si pana la urma mi-a aparut ca pot sa fac upgrade la windows 10 si am facut, deci mai bine taci din gura daca nu stii ce zici, Pace!

| Pool77 a răspuns (pentru patrik986):

Esti sigur baiatu'?
Adu-ti aminte peste 3-4 luni despre ce ti-am zis aici, si hai inapoi sa vezi cat de "destept" ai fost tu la timpul tau.
Nici nu o sa ai probleme cu el, instaleaza cate ceva pe el, fa upgrade la windows 10 si hai inapoi peste cateva luni.
O sa vedem cine va trebui sa taca din gura, eu sau tu, pana atunci sa te folosesti de el cu multa "siguranta"