| DeathReaper a întrebat:

Hi everybody! As vrea sa comand un RTA dupa net, este un atomizor pentru tigari electronice si nu stiu cum e treaba cu acel curier. Eu vreau sa vina omu' dupa ora 14:15 din cauza ca sunt la liceu atunci. Mai exact, 14:15-17:00. Si stie cineva daca acel curier verifica daca ai 18 ani? Pe site nu scrie nimic ca pe celelalte siteuri de tigari electr. ca trebuie sa fii major iar eu am 17. Ma refer, daca refuza sa mi-l de-a atunci trebuie sa platesc ceva, cheama potera, pe mama pe tata? laughing Funda celui care ma lamureste cel mai bine.

3 răspunsuri:
| TheFanta a răspuns:

Din cate stiu, daca nu ai 18 ani poti arata ca parintele a fost de acord, asa ca mai bine vino cu mama/tata. Daca nu-I poti chema vezi care este politica firmei/site-ului de unde cumperi, dar cred ca tot va trebui sa platesti transportul, daca nu scrie nimic pe site despre limita de varsta, poti cumpara fericit. Sper ca te-am ajutat.

| DeathReaper explică (pentru TheFanta):

Prin lege, sa vinzi tigari electronice minorilor este interzis, dar pe site nu scrie absolut nimic fata de altele care scriu mare cu rosu cand intri pe ele... Ma intereseaza daca poate sa vina curierul dupa ora 14:15 si daca poate sa refuze sa imi dea coletul ca nu am 18 ani.

| TheFanta a răspuns (pentru DeathReaper):

Curierul poate veni la orice ora din zi, conteaza ce rute are prin judet. Incearca sa vii cu un parinte.