| foricmarinaiuliana a întrebat:

Idei va rog! sunt in pana de idei.nu stiu ce sa cer de la mos craciun...sa stiti ca sunt adolescenta

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Pai nu putem stii noi mai bine decat tine, dar hai sa-ti dau totusi ceva idei.
ai putea sa-i ceri ceva haine sau pantofi ce ai vazut intr-o vitrina, undeva si nu ai avut destui bani, acum ai posibilitateawinking sau alte chestii de'astea. poate vrei o bratara, un lantisor, o placa de par smug, un ceas, sau acum depinde si de bugetul mosului smug un telefon, sau ceva folositor nu stiu. legat de computer., daca iti place sa te joci. un cd/dvd cu ceva jocuri,... oricum ai putea sa-i ceri mosului sanatate, fericire ca de astea are nevoie oricinewinking kiss poti lasa la aprecierea mosului smug ar fi o surpriza, oricum iti doresc un craciun fericit alaturi de cei dragi kisswinking

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cere-i mosului sa iti aduca fericire si pace in familie. Acesta e cel mai frumos cadou. Pe cat de frumos e un craciun intr-o familie unita si fericita pe atat poate fi si de urat si de trist intr-o familie unde sunt certuri. Craciunul e o sarbatoare speciala. Macar acum sa fie fericire si sprijin in familie.

| anad a răspuns:

Eu i-as cere o vacanta de o saptamana intr-o tara calda. Iubesc enorm vara si deja m-am saturat de timpul acesta mai mult cu ceata. Ce experienta aparte e sa impodobesti bradul la 30 de grade!

Abh
| Abh a răspuns:

Eu stiu ce o sa cer de la mosu, niste minte. Da' daca tu consideri ca din aia ai... cere si tu o bicicleta, vad ca toate fetele au o fobie cu kilogramele, in plus vei putea merge in excursii cu prietenul tau, destul de romantic. La padure, voi doi. Si bicicleta.

Răspuns utilizator avertizat
| r8driver a răspuns:

Pai ai fost cuminte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păii, lasă-l pe Moşu să te surpindă... asta desigur dacă ai fost fetiţă, pardon adolescentă cuminte şi nu ai făcut prostioare.

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Ceva ce ti-ar place enorm de mult sa ai...si in primul rand ceva ce sa-ti aduca cu drag aminte de acest Craciunwinking.
@anad tin sa te contrazic si sa iti spun ca nu este atat de frumos pe cat crezi tu ca este sa impodobesti bradul la o temperatura de "30 de grade ". uite de exemplu : eu ma aflu in cipru, intr-o tara in care vara termometrele arata chiar si 50 de grade la umbra.si binenteles la orele amiezei nu poti iesi din casa (decat cu masina si sa ai aer conditionat ), este seceta mare.aerul este uscat si plin de praf datorita faptului ca ploua foarte rar, iar despre iarna ce sa iti spun?! nu ninge niciodata in orase/sate.decat pe cel mai inalt varf de munte, acolo este singurul loc unde se poate gasi zapada, asadar Craciunul nu are nici un farmec sad, de exemplu mai este foarte putin pana la Craciun si eu inca mai umblu in tricou sau o bluzita subtire, nu vezi copii jucanduse cu zapada si facand oameni de zapada, nu vezi saniute alergand prin neaua alba si neteda sad. nu este un Craciun adevarat fara toate acestea. Asa ca mai bine bucurate de spiritul de Craciun care este in tara noastra pentru ca te asigur ca este de o mie de ori mai frumos ca oriundewinking!

| Mariella a răspuns:

De ce crezi ca noi o sa stim mai bine decat tine ce ti-ai dori de Craciun? Ceva ce iti place, ce ai vrea sa ai, la care te gandesti de mult timp, ce iti lipseste. Ceva ce ai vazut intr-o zi in vitrina, dar nu ai avut destui bani sa cumperi. Ceva ce visai sa ai atunci cand erai mica. Nu stiu...