| Nsnsja a întrebat:

Îmi puteți explica cum se procedează la trimiterea unui colet pe care trebuie sa primești o suma prin curier de ex: eu pun un colet cu un joc la posta iar eu pe jocul respectiv primesc 50 de lei iar cel care îl primește trebuie sa plătească transportul?

Răspuns Apreciat de Editori
| Nouvel a răspuns:

La posta (posta sau curier?) completezi datele tale inclusiv suma. Rogi pe doamna de acolo sa iti spuna cat costa transportul, care e in functie de suma produsului, greutatea coletului si distanta. Ii spui ca iti trebuie pentru ramburs. Ea va calcula si iti va spune. Acea suma o adaugi la valoarea jocului si scrii intreaga suma in rubrica "ramburs".