| anonim_4396 a întrebat:

Ma gandeam sa imi fac o suvita albastra, dar care sa nu reziste prea mult. Ce fel de vopsea ar trebui sa folosesc si unde o gasesc? Multumesc

Răspuns Câştigător
| mcrenma a răspuns:

De vopsea nu prea stiu. Eu imi fac suvite albastre cu "albastru de metil" pe care il gasesti la farmacie si se ia la 2-3 spalari. Dar te anunt ca mai spre sfarsit cand se ia de pe par se face putin verzui. Dar ai grija ca murdaresti tot cu el daca nu ai experienta.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ca sa-ti faci suvita albastra intai trebuie s-o decolorezi. Apoi, asa cum spune mcrenma, o vopsesti cu albasru de metil.Se gaseste la farmacie. Fa-ti suvita in asa fel incat sa nu ajunga pe haine, ca le coloreaza.Succes

| Elena1234456 a răspuns:

Se gasesc spray-uri pentru colorat parul.Incearca cu acelea.

| Seline a răspuns:

Mai bine iti pui extensii colorate decat sa te vopsesti, mai ales ca nu vrei sa reziste.

| Sapphire a răspuns:

Vopsea moviecolors

| Mony_4137 a răspuns:

O colega de-a mea si-a luat din farmacie. Ii spui la farmacista ca cauti vopsea care se duce dupa 3-4 spalari sau dupa cate ai vrea tu. A zis ca ea a dat pe vopseaua aia doar 3 leihappy