| Swabia a întrebat:

As vrea sa`mi fac o suvita albastra...Cu ce imi recomandati sa mi`o fac? Care credeti ca e cea mai buna vopsea de par?

Răspuns Câştigător
| eu_3271 a răspuns:

Vopsea albastra nu gasesti, doar nuantator (care se duce la spalat) sau albastru de metil (care tine cam o luna). Ar trebui sa te decolorezi putin inainte, daca ai parul inchis la culoare (saten inchis sau negru), pentru ca altfel nu prinde.
Vopsea..de la L'Oreal.
Daca vrei sa il inchizi la culoare mai bine te faci cu L'Oreal Casting Creme Gloss, pentru ca nu strica parul. Nu contine amoniac, rezista la vreo 60 de spalari si nu o sa se vada diferenta la radacini asa tare cand creste parul (poti sa te vopsesti doar o data la 3 luni).

19 răspunsuri:
| Swabia explică:

@mami...cine a zis ceva de vopsit?! Eu vreau doar o suvita!

| Swabia explică:

@s.o.f......si unde se gaseste acel rimel albastru electric?!

| Leea1234 a răspuns:

Albastru de metil!
dar ai grija, sa nu pui mult, ca te albastresti toata!
pui pe o bucatica de vata, si dai pe suvita de par!
mai exista la farmacie o solutie, dar nu iese albastru, ci violet(nu mai tin mint numele, ceva...violet de gential ...cam asa ceva)dar este un violet placut!
a-r mai fi spray-ul dar se vede urat!(mie nu-mi place)

| Shery a răspuns:

Si eu vreau :X

| mami a răspuns:

Nici una toate sunt chimicale si afecteaza vederea (cu timpul)
asteapta si tu sa apara fire albe apoi mai ai timp de vopsit parul
lasa-i parului tau culoarea naturala si bucura-te de el, oricum orice vopsea da impresie de par artificial

| Misterious a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la salon..nu sa te faci singuratongue

| Andreeagen a răspuns:

Ia si un decolorant si dai pe suvita si vopsea l'oreal cica e buna vezi ca are un albastru pe acolo e mai inchis la cul da... merge
Bafta!

| sfo a răspuns:

Cu rimel albastru electric happy big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mergi la salon [daca nu vrei...e...si...varianta.2...mai jos~>
Cumpara un pliculetz de nuantzator .se foloseste ft usor si nu strica firu de par!?
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mi-am facut dar nu mai stiu cum se cheama. A luat-o de la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar azi am citit si eu...si chiar azi, acum vreo 15 min. am incercat cu albastru de metil insa eu nu am pus direct pe vata, maine o sa incerc din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma fac cu albastru de metil si este foarte ok.
folosesc manusi si o pensula de vopsit. Nu afecteaza cu nimic parul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@mami noi nu am zis nimic de vopsit ci doar de o suvita esti nebuna la cap!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma fac de 6 ani cu negru albastrui si totusi as vrea sa fie si mai albastrui... daca as amesteca vopseaua cu albastrul de metil ar iesi ceva?

| maria91r a răspuns:

Eu am avut suvita roz, mi s-a decolorat si apoi m-am facut cu albastru de metil. o am de cateva saptamani si inca mai tine! ai insa grija sa nu te faci toata albastra!laughing

| actsilly a răspuns:

Http://vopseapepar.wordpress.com/
uite aici vopsea albastra;).

| ioana_4328 a răspuns:

Daca vrei suvite poti sa-ti faci ori cu violet de gentiana ori cu albastru de metil

| TheeA.MADELINE a răspuns:

Mi-am facut cu albastru de metil; x si e foarte tare

| TheeA.MADELINE a răspuns:

Eu mi-am facut cu albastru de metil si e foarte tarewinking