| NoOne18 a întrebat:

Mai e valabil programul RABLA? As vrea sa cumpar un laptop nou, iar tot ce am sunt un frigider, o masina de spalar si vechiul meu laptop, ce vouchereas putea sa primesc sisa cumpar alt laptop?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru fiecare aparat se da voulcher separat, valabil doar daca cumperi aparate A++.
Laptop-ul nu primeste volcher (din cate stiu, n-am auzit).
Urmatoarea actiune va fi primavara, dar se epuizeaza in cateva ore.
Cel mai bine iesi daca vinzi aparatele (ca piese de schimb) la service-uri de profil si iti cumperi un laptop second hand performant.

| darrio2007 a răspuns (pentru Bula):

Si laptopul si desktopul primesc vouchere.

| Frank51 a răspuns (pentru darrio2007):

Exact, am dat 3 aspiratoare, puteam să dau orice electrocasnic.

Calculatoarele desktop nu fac parte din program, doar laptopurile.

| darrio2007 a răspuns (pentru Frank51):

Dar trebuia sa dai un laptop la schimb, nu aspirator.

| Frank51 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu, este exact cum am scris...

Am cumpărat 3 laptopuri, fiecare a costat 1599 lei, din care s-a scăzut voucher de 500 lei, deci preț final 1099 lei. În schimbul acestor laptopuri trebuia să dau orice electrocasnic, conform regulamentului, iar eu aveam 3 aspiratoare stricate pe care le-am dat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Frank51):

Ok. Te cred.

Bula
| Bula a răspuns:

Este pura propaganda comerciala.
Daca s-ar dori retragerea aparatelor vechi, atunci nu vouchere ar trebui date, ci bani (cache, celui care le preda)!
Pe vremuri, s-au preluat stivlele si borcanele goale, hartia, metalele etc., la un pret relativ bunicel. Multi copii (si nu numai) si-au facut (si astfel) bani de buzunar. happy

| Frank51 a răspuns:

S-a terminat, urmează altul în primăvară.

| Frank51 a răspuns (pentru Frank51):

Ca să adaug specific, eu în ultimul program am cumpărat 3 laptopuri, cu 3 vouchere(eu, mama, tata), iar în schimb am dat 3 aspiratoare.

Asta ca să nu facă bulă confuzie.

| darrio2007 a răspuns (pentru Frank51):

Nu inteleg. Ai dat 3 aspiratoare si ai luat 3 laptopuri?

| just4ubr2015 a răspuns:

Campania rabla pentru laptopuri s-a terminat inscrierile au fost intre 20-25 11 o sa mai fie in aprilie sau mai urmatoarea inscriere voucherul este de 500 lei