| Denisa a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de pantaloni albi, stramti pe picior insa imi sunt mari cam cu un numar si jumatate. Ce pot face ca sa se tramteze? Am auzit ca, daca ii bag la masina de spalat la o anumita temperatura, se fac mai mici. Imi puteti spune daca e adevarat, si daca e, cum trebuie sa procedez? Pantalonii sunt din 95% cotton( nu stiu cum se zice tradus) si 5% spandex.

Răspuns Câştigător
| criss84 a răspuns:

Solutia cea mai buna si cea mai sigura e sa mergi cu ei la un atelier de croitorie sa ii stramtezi acolo happy nu cred ca te costa mult ( eu de exemplu am dat 10 lei) asa ca bafta!

2 răspunsuri:
| Wanderer a răspuns:

Ai auzit bine... daca ii bagi la masina la o anumita temperatura se scurteaza. Nuj care e aia laughing dar daca o intrebi pe mama ta cu siguranta o sa stiewinking Dar nu mai aveu si alte masuri ca sa ii schimbi?

| Denisa explică:

Stramteze* Scuze.