| random1620 a întrebat:

Nu mi-am comandat vreodat nimic de pe un site. As vreau sa dau comanda de un telefon si nu stiu clar cum se face. Adica gen intri pe site si scrii acolo datele personale si dupa suni si gen dupa cateva zile iti vine curierul si dai banii atunci? Sau cum?
Asta ar fi logica mea

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu suni nicaieri. 99% din magazinele online ofera toata procedura online.

Iti alegi produsul, il selectezi pentru cumparare apoi urmezi pasii fiecărui site si anume introduci datele tale, apoi alegi modalitatea de plata fie ea online fie ramburs la curier si confirmi comanda. In functie de site si curier in1-2-3 zile ai comanda

| Wr3nch a răspuns:

Nu suni lol. Ai buton de cumpara, dai pe ala, dupa mergi sil il platesti cu cardul sau alegi ramburs si apoi vine la tine.

| random1620 explică (pentru Wr3nch):

Pai si cum stii cand vine curierul? Banuiesc ca te suna ei nu?

| Wr3nch a răspuns (pentru random1620):

Da, te suna si iti zic ca vin sa iti lase cutia.

| Dismally a răspuns:

Daca nu te descurci cu site-ul poti suna si pot plasa comanda cei de acolo. Dar e simplu, apeste pe "cumpara" / "adauga in cos", pe urma vei avea un buton "continua" sau ceva de genul acesta, niste campuri in care treci adresa ta, metoda de plata si alte detalii, inca un buton "trimite comanda" si cam atat.