| Ichigo a întrebat:

Nu stiu daca asa e normal sa fie, insa am zis sa cer o parere.

Am nevoie sa trimit un pachet si asa am avut prima experienta cu curierii. Am dat 3 comenzi separate la Fan Curier, Urgent Cargus si Nemo Express.

Nu a venit nimeni. Ca feedback am primit asa:
-de la Nemo absolut nimic, doar un mesaj de comanda inregistrata.
-de la Cargus, un nr de inregistrare la finalizarea comenzii insa fara follow-up pe email sau altundeva. La un refresh a disparut numarul
-fan curier, nr de comanda pe email insa degeaba ca tot nu a venit curierul

Va intreb, am gresit eu cu ceva? E normal sa nu vina curierul cand faci o comanda? Ce se intampla, cum naiba pot livra si eu ceva asa daca nu pot da de curieri.

Ma gandeam sa merg la sediile lor din oras si sa las acolo coletul dar nu stiu daca mi-l iau asa fara programare. Pareri?

P.S. Dezamagire totala... ne batem capul cu SEO, Adwords, Web Design si publicitate cand serviciul in sine nu merge. Promovam gaura de la usa. Mama ei de natie.

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Eu pun doar de la sediul lor.
Acum a inceput si nebunia reducerilor si sunt dati peste cap.
in mod normal un curier are de facut 50-60 de livrari, dar acum are cateva sute.
Pana nu trece valul prostiei black friday nu te poti apropia de ei.

| Ichigo explică (pentru xerxes1):

Am sa incerc la telefon. Daca nu se rezolva, merg direct la sediu

| xerxes1 a răspuns (pentru Ichigo):

Du-te direct la sediu.Nu o sa-ti raspunda nimeni la telefon.
Au deschis pana la 18:00