| Robeeert1 a întrebat:

Pot să-mi fac card de credit ( pentru cumpărături în rate) dacă nu muncesc și nici n o să muncesc? Adică sunt la facultatea de medicină, n aș putea să muncesc nici dacă aș vrea dar primesc destul de mulți bani de la părinți. Vreau să îmi iau câteva lucruri destul de scumpe pentru care mi ar lua luni de zile să strâng bani iar eu am nevoie de ele acum. Cu ratele mă descurc deci.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nope. Nu iti da nimeni credit/card de credit fata adeverinta de venit/ loc de munca. Si nu te lsa prostit de firme care dau fara acte, platesti o dobanda obscena si conditiile sunt naspa. E mai simplu sa ii rogi pe ai tai sa faca o rata pentru tine, daca tot isi permit.

2 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

Nu o sa poti face, pune unul dintre părinți sa faca cardul respectiv pe numele lui

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți, trebuie sa ai un venit legal si constant pentru un card de credit