| Kornuletz540 a întrebat:

Produsele pentru igienă personală și de baie
(inclusiv șlapi, aparate de ras sau capete de periuță de dinți electrică) sunt mai ieftine în piețe, ca Obor, decât la mall sau supermarketuri?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt mai ieftine pentru ca nu sunt de calitate.

| Simpatic a răspuns:

Mai ieftine sigur sunt, dar sunt si mai de calitate?
In domeniul acesta as zice ca ce e scump e mai bun si mai calitativ.
De ce as lua periuta de dinti din piete si targuri? e 15-20 de lei una de calitate, cat de ieftina sa fie sa o iau din obor?
La fel si cu slapii
Aparatele de ras sunt si ele pe anumite categorii, sunt originale care costa 60 de lei altele 600 de lei, depinde ce face fiecare
De ce as lua o chinezarie cu 30 de lei si nu un aparat cu 300 care sa ma tina cativa ani buni?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt mult mai ieftine, ca se cumpara tot de la acelasi producator, doar ca ala de la taraba nu are angajati si chirie de magazin, sa plateasca, asa ca pune mai putin adaos comercial si vinde mai bine si mai mult la taraba.
Nu te speria ca marfa este tot chinezeasca si nu ai de ce sa faci boli, ca nu sunt obiecte folosite si asta poti sa vezi si tu cu ochiul liber.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In obor totul e mai ieftin pentru că sunt de o calitate foarte proasta...

| dullcat a răspuns:

Poti sa le gasesti mai ieftine sau chiar la acelasi pret.Atat timp cat cele importante sunt sigilate (capetele de periuta de dinti) nu cred ca e o problema.

| Ilovedinero a răspuns:

Nu.In obor/piata lucrurile sunt cumparate din supermarket si vandute in partile in care nu sunt mall-uri si supermarket-uri.Ce profit crezi ca ar fi pentru vanzatorul din obor daca cumpara un gel de dus cu 15 lei si in vinde cu 10?

Răspuns utilizator avertizat