| Horhe2883984921 a întrebat:

Recomandare camera foto buget 500 lei (estimativ) dețin un Mi 8 Explorer Edition, deci sa fie ceva peste camera telefonului, dau funda.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai putea eventual găsi unul s.h. DSLR, dar ai avea handicapul numărului de poze deja făcute (alea au un număr finit de declanșări sigure). Și nici așa nu ar fi peste senzorul telefonului (decât ca suprafață), dar ai avea în schimb avantajul posibilității de schimbare a obiectivelor (alți bani, și nu puțini!), de folosire a unor filtre, bliț extern, setări manuale.

| Horhe2883984921 explică (pentru mihai69):

Consideri că de exemplu că un Panasonic TZ57, găsit la 350 lei negociabil ar fi mai slab decât ce am deja? Ca să îmi pot face o idee, pentru că vreau din plictiseală să încerc fotografiatul laughing la nivel amator

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Horhe2883984921):

Pina sa te apuci sa cumperi chestii, instaleaza frumo OpenCamera. Nu are nevoie de root si alte bazaconii, de multe ori e binisor peste ce iti ofera aplicatia standard.

| mihai69 a răspuns (pentru Horhe2883984921):

Greu de spus. Ar fi "un pic" mai bun pe ici, mai la fel pe colo...

| Horhe2883984921 explică (pentru mihai69):

Salut, un Canon Powershot SX 610 hs s ar merita la 500 lei?

| mihai69 a răspuns (pentru Horhe2883984921):

Nu aș mai cumpăra Canon nici dacă mă plătesc ei.

| Horhe2883984921 explică (pentru mihai69):

Din ce motiv?

| mihai69 a răspuns (pentru Horhe2883984921):

Pentru că au refuzat să repare o cameră despre al cărei senzor au recunoscut public că are probleme (și în alte țări le reparau gratis).
Plus faptul că între timp, odată ce au trecut de la film la digital, au rămas mult în urma concurenței în multe privințe.

12 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Imposibil. Cel mai probabil nu stii tu sa folosesti telefonul ala deloc la facut poze, pentru ca e absolut ridicol ceea ce vrei.

| Horhe2883984921 explică (pentru GabiDumitrescu):

Posibil să ai dreptate! Nu pare să facă poze prea strălucite, mă gândesc că o cameră, chiar și una de buget, e cu mult peste orice telefon, datorită dimensiunilor lentilelor, mulțumesc oricum!

| Vântulalb a răspuns:

Am vazut in Media Galaxy Bucuresti, ca au Nikon-uri noi la reducere de pret doar pentru ca vin noile generatii din urma. Ceva din gama bridge era la putin peste 500 lei. Dar nici cele din gama coolpix nu sunt rele. Doar ca au zoom-ul mai mic.

| Horhe2883984921 explică (pentru Vântulalb):

Mulțumesc mult, m-am uitat pe site, ori au expirat ofertele, vândut deja laughing

| Vântulalb a răspuns (pentru Horhe2883984921):

Eu l-am vazut IN MAGAZIN nu pe site!