| alin_9439 a întrebat:

De cand am vazut aceste katane pe net mam tot gandit sa imi cumpar si eu una ceva gen asta http://www.katana-eshop.ro/iaito/10-iaito-shiro.html problema nu e neaparat de bani este daca eu o cumpar o pot tine in casa fara acte? nu risc vreo amenda sau altceva?

Răspuns Câştigător
| PanaceuUniversal a răspuns:

Atat timp cat o cumperi de pe net, vei primi si acte de provenienta plus garantie. Aceste sabii sunt pur si simplu de uz estetic ele fiind trimise neascutite. Automat nu sunt categorisite ca si arme albe. Am un prieten care le tin pe o masuta exact la intrarea in casa (in teaca, pe suport)

Desigur, daca iti trece prin cap sa le ascuti si sa mai si iesi pe strada facand ca samuraiul, s-ar putea sa ai probleme cu politia!