| anonim346575 a întrebat:

Sall! Daca comand ceva si primesc comanda prin curier pot sa deschid pachetul si daca nu e ceea ce am comandat pot refuza comanda?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îl faci retur dar trebuie să-l plătești, nu te va lăsa curierul să-l desfaci înainte de achitarea comenzii.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca magazinul de unde ai comandat ofera acest serviciu (precum eMAG mai nou), altfel curierul nu iti da pachetul pana nu il platesti.

| stlucian a răspuns:

La eMAG da.
Depinde de unde comanzi.Intereseaza-te telefonic daca nu poti citi pe internet de termenii si conditiile de livrare.

Bafta thumbs up

| AlexeHellsing a răspuns:

Nu te va lăsa curierul să o faci. Dacă ai o problemă dai telefon la firma de unde ai achiziționat produsul și reclamezi problema. El îți va schimba produsul sau tu vei putea să ceri banii înapoi. Asta prevăd legile Uniunii Europene. Sper că te-am ajutat!

| CălinPL a răspuns:

Da

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Da

| gicuta1 a răspuns:

Nu se poate