| Musat_Nicoleta_1994 a întrebat:

Salu TPU! Am o intrebare: vreau sa imi cumpar online lentile cosmetice (fara dioptrii), trebuie sa fac un control la oftalmolog sau pot sa le cumpar si sa le port fara probleme? Vreau si eu un site cu lentile la un pret acceptabill (prefer persoane care au mai achizitionat de acolo) si cateva sfaturi va rog? Multumesc anticipat si dau funda

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Nu! Intai trebuie sa te duci la un control oftalmologic si sa-ti masoara dioptriile pentru comanda lentile si sa va scrie niste retete! Apoi poti sa faci comanda online lentile cu dioptriile scrise si potrivite si poti sa porti fara probleme la ochii! Daca comanzi lentile si le porti la ochi, o sa ai mari probleme si o sa va strice definitiv ochii pentru totdeauna! Deci te sfatuiesc sa te duci la control oftalmologic!