| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am 16 ani si maine ma duc la BCR sa imi fac un card. Vreau sa il asociez cu Paypal sa pot face cumpărături on-line..As dori cine stie sa imi zica care e procesul pentru ca am cautat pe google dar unii zic într-un fel altii zic într-un fel si nu am inteles mai nimic.Multumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. Trebuie sa mergi cu un parinte major la banca.
2.Trebuie sa intrebi la banca daca poate fi inrolat PayPal. In principiu, cardurile de tipul VISA de la orice banca din Romania sunt cele mai compatibile cu Paypal si ar trebui sa poata fi atasate contului tau. Orice card VISA ar trebui sa fie ok (VISA simplu, VISA Debit, VISA Electron). Cred ca sunt singurele cu care poti retrage banii!

| lpavel a răspuns (pentru Salontanul):

Daca el are 16 ani, crezi ca se putea ca unul din parintii lui sa fie minor? laughing

| Salontanul a răspuns (pentru lpavel):

Se mai intampla cand scrii sa faci asemenea greseli. Si altii fac greseli.hee hee

| lpavel a răspuns (pentru Salontanul):

Stiu, si eu fac greseli dar nu m-am putut abtine sa nu rad laughing Sorry! Stii ce e cel mai naspa aici? Ca nici nu te poti corecta odata ce ai postat... laughing

| Salontanul a răspuns (pentru lpavel):

E! Se poate corecta dar intr-un anumit timp. Eu le mai corectez dar nu am chef sa ma intorc sau uneori nu le bag in seama.

5 răspunsuri:
| Cutezătorul4k a răspuns:

Eu am cont de PayPal, daca vrei sa faci cumparaturi on line cu cardul visa trebuie sa completezi in PayPal niste informatii de ale tale, un nr de tlf si niste date de pe card. Si nu iti trebuie codul pin