| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am făcut o prostie. Am comandat de pe eMAG ceva acum câteva zile și am anulat comanda respectiva,banii mi-au fost luați de pe card. Am comandat ieri încă ceva și azi mi-a ajuns,problema a fost ca la lockerul de la easybox am luat doar comanda de ieri nu și cea anulata, aia am lasat-o în locker. Mai pot face cumva sa iau banii înapoi? Am vorbit cu ei deși nu cred.

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Sa iei banii pentru comanda pe care nu ai ridicat-o?
Probabil că da, având în vedere că nu ai ridicat-o, logic vorbind, nu ar trebui sa îți restituie banii?

| anonim_4396 explică (pentru Hyperion7):

Mi-a luat banii de zilele astea. Problema e ca au băgat comenzile în același locker. Nu știu dacă mai pot face ceva mai aștept și aia e.

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci le aduci la conștiința celor de la eMag că nu ai dorit ridicarea comenzii respective și că dorești rambursarea și asta e.
Că așa nu știu dacă se va rezolva de la sine.