| Gamingx61 a întrebat:

Salut
Am comandat ceva de pe e-bay si inca nu am primit pachetul. Trebuie sa vina din M. Britanie, pe site-ul lor, la Track and Trace zice asa:
Your item, posted on 30/09/13 with reference RU260684696GB has been passed to the overseas postal service for delivery in ROMANIA.
Asta inseamna ca a ajuns in Romania, am dreptate? Daca nu, cam cand va ajunge?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Inseamna ca pachetul pentru tine a fost transferat catre serviciul lor de expeditii in afara Americii spre a fi livrat in Romania, nu inseamna c-a ajuns aici. De obicei dureaza cam 10 zile - 2 saptamani s-ajunga, in 4 zile nu ajungea nici de la Satu Mare la Bucuresti cu posta normala, mai ai putina rabdare happy

7 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Scuze, mi-a scapat c-ai spus de M. Britanie. Saptamana viitoare, daca nu primesti avizul, pe miercuri-joi da o roata pe la oficiul postal de care apartii, cu buletinul la tine, si intreaba daca ti-a sosit un pachet din Anglia, ca mie mi-l "ratacisera", avizul "se pierduse", ca tot era platit pachetul...

| Gamingx61 explică (pentru mixxjim):

Ok, mersi mult pentru ajutor

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Coletele expediate din UK cu posta britanica sunt livrate in Romania de firma de curierat GLS http://www.gls-romania.ro/ Dai click pe "Track & Trace", apoi click pe "Cautare colete internationale" la "Parcel Numbers" faci copy-paste numarul pe care l-ai primit (RU260684696GB) apoi apesi pe "Search" si obtii exact traseul pachetului.
Pachetul tau a ajuns in depozitul central din Sibiu vineri seara la ora 21.50 (9.50 PM). Intra si verifica duminica noaptea dupa 9-10 seara. Daca a plecat din Sibiu sunt sanse sa ajunga luni, daca nu marti. Iti vine acasa deci trebuie sa fie cineva acasa undeva in intervalul orar 10-18. Daca la plasarea comenzii ai dat un numar de telefon te va suna curierul inainte, daca nu vine direct la adresa. Daca nu e nimeni acasa sa primeasca pachetul iti lasa pe usa casei/blocului un mic biletel cu nr. de telefon al curierului. Trebuie sa suni ca sa stabilesti cand se va face livrarea.

| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

A ajuns, vei primi instiintarea in posta.Va trebui sa mai achiti taxele de expediere si/sau vamale la ridicarea coletului.Succes!

| 666Belial666 a răspuns:

Awesome! I've just received my free minecraft giftcode!

>> minecraftnow.us

| Vlad_Nichita_1998 a răspuns:

Awesome! I've just received my free minecraft giftcode!

>> minecraftnow.us

| Alinamark a răspuns:

Dureaza intre 10 si 14 zile, vei primii de la posta un aviz cand trebuie sa te prezinti, sa ai grija ca este cu agent vamal si se poate ridica doar in ziua cand scrie pe aviz. Altfel mai stai o saptamana.