| numesiprenume0 a întrebat:

Am comandat ceva de pe eMAG de Blackfriday(doua produse, pe 15 noiembrie) si inca nu am primit nimic. Am comandat poate printre primii(la 08:03). Un amic a comandat mult dupa mine(dupa-amiaza) si i-a venit coletul in 2 zile... Oare de ce? Cat oare mai dureaza? De cand am dat comanda si pana acum la status scrie doar: Comanda plasata... Oare cat mai dureaza?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Livrarile comenzilor din BlackFriday, se fac in urmatoarele 2-3 saptamani.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ghinion. Erau din stocul eMAG sau de la terti? Ai platit cu cardul sau vei plati ramburs?

| sayWhaaat a răspuns:

Sunt multe comenzi si le livreaza aleatorii probabil, eu am comandat Lunea trecuta si abia maine imi ajunge coletul.

| c0pil1n a răspuns:

Eu am avut o comanda pe 12 si mi-a ajuns ieri. Daca ai comandat de pe e.mag probabil o sa livreze cu, cargus. Se misca putin mai greu baietii de la cargus spre deosebire de awbhappy

| RRoberto2018 a răspuns:

Rabdare ca o sa ajunga. Sunt foarte multe comenzi in perioada asta si de aia se intarzie. Poate sa dureze si o saptamana, dar o sa primesti coletul.

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

In primul rand conteaza cum ai comandat (daca ai facut plata cu cardul sau ramburs), ce ai comandat daca electrocasnic (tv, laptop etc)...conteaza lucrurile astea pentru ca cei care au facut plata cu cardul automat primesc coletul mai repede. Am vazut la tv ca spunea ca au termen de 15-20 zile maxim in care vor trimite coletele. Tatal meu fiind curier (la cargus) nu lucreaza in weekend, la fan curier sta altfel treaba.