| eusuntcipi a întrebat:

Salut. Am comandat ceva si cand verific AWB imi apare urmatorul mesaj: Ultimul status al expeditiei: contactat; livrare ulterioara in data … E prima oara cand apare asa ceva de cand am comandat chestii de pe net si au venit prin Fan. Ce inseamna asta? Dau funda.

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Probabil că te-au căutat și nu te-au găsit acasă, vor reveni în data care e scrisă acolo.

| eusuntcipi explică (pentru mastadont):

Nu am primit nici telefon si nici la poarta nu s-a aratat niciun curier. Joi si vineri pe cand trebuia sa ajunga comanda am fost doar acasa si daca venea il vedeam cu siguranta. Pe Fan zice ca la data de 30.07. 2021, dar nu am fost contactat in niciun fel

| mastadont a răspuns (pentru eusuntcipi):

Cel mai bine e să suni la ei să vezi ce se întâmplă, am mai auzit de curieri care fac din astea.

| CassiusAlexander a răspuns:

Da. curierii nu prea mai sună.

| sofiapetre a răspuns:

Asa am patit si eu si nu m-au contactat. Suna la firma de unde ai facut cumparaturi si spune-le ca poti dovedi(nu iti cere nimeni nimic) ca erai acasa si nu te-a contactat. Ei ii vor contacta si primesti livrarea ori azi ori maine