| CrazySunshine a întrebat:

Am o intrebare: Doresc sa command de pe eBay o carcasa pentru telefon din Hong Kong cu valoarea de 6 euro. Am auzit ca daca e din exteriorul UE comanda trebuie sa platesc TVA si taxe vamale dar doar daca produsul depaseste 45 euro. Este adevarat ( mentionez ca nu am mai comandat niciodata de pe eBay)? Si trebuie sa ma duc la sediul vamal sa imi ridic coletul chiar daca are valoarea mica?

1 răspuns:
| hp8510p a răspuns:

Mai bine dai comanda de pe amazon.uk(tot acelasi rahat ca ebay), dar ai grija sa comanzi de pe amazon.uk nu amazon.com pentru ca amazon.uk are sediul in Anglia si este in UE, deci taxele sunt foarte mici.Coletul iti vine acasa prin DHL(curier international)