| Robertino18 a întrebat:

Imi spune si mie cineva care este treaba cu coletele de pe ebay, adica am comandat si eu 2 produse, totul transport, imi spune si mie cam in cat timp vin, daca este nevoie de nr de telefon pentru ca mi l.am schimbat pe cel care l.am introdus acolo sau cum va veni? amandoua vin din hong kong

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Dureaza 20-40 de zile (dupa aceasta perioada este bine sa iti ceri banii inapoi daca nu ai primit coletul) si primesti coletul la posta de care apartii (daca ai noroc) sau la punctul vamal de care apartii cu adresa (daca nu ai noroc, si platesti taxe suplimentare daca depasesti 10 euro valoare colet). Numarul de telefon nu conteaza, adresa din buletin este foarte importanta.

| Robertino18 explică (pentru Ironwin):

Si daca nu am inca buletin si am trecut pe numele meu totul?

| Ironwin a răspuns (pentru Robertino18):

Ai facut o mare greseala, nu cunosc exact cum poti proceda in cazul asta. Ca si sfat mergi la posta cu un certificat de nastere si cu un parinte cu buletin pe adresa la care vine coletul, poate rezolvi asa. Sa ne tii la curent cum ai rezolvat problema. Succes.

| Robertino18 explică (pentru Ironwin):

Ok mersi