| tibistf a întrebat:

Am cumparat cateva produse de pe aliexpress. Acestea au ajuns la posta, insa nu am fost sa le iau, iar acum au fost retrimise inapoi in china. Ce pot sa face sa imi primesc banii inapoi? Are cineva idee, s-a mai confruntat cu asa ceva?

Multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da, poate sa-ti percepe suplimentar costul transportului dus-intors, pe care l-ai provocat.
Asta depinde doar de vanzator si de tine, cum va puteti intelege.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, poti cumpara un fluier si sa-l folosesti,
In amintirea banilor...

Daca iei legatura cu vanzatorul, poate iti vor propune sa achiti suplimentar costul transportului initial (dus-intors), dupa care sa trimita inca odata marfa.

| tibistf explică (pentru Bula):

Iar daca transportul a fost gratuit, trebuie sa platesc ceva?

| Bula a răspuns (pentru tibistf):

Da, poate sa-ti percepe suplimentar costul transportului dus-intors, pe care l-ai provocat.
Asta depinde doar de vanzator si de tine, cum va puteti intelege.

| marcflo a răspuns:

Stiu ca mai ai o multime de intrebari despre Aliexpress;) Intra si tu intr-un grup de Aliexpress pe Facebook si sa vezi acolo ce raspunsuri primesti de la oamenii care au deja sute de comenzi pe Ali;)
https://www.facebook.com/groups/383887408333708/