| RB26DETT a întrebat:

Salut, am dat cateva comenzi pe aliexpress acum 2 saptamani, la tracking am 2 produse cu 'departed country of origin', la 2 am 'accepted by airline' si la unul am 'shipment cancelled', as dori sa stiu cat de pe bune e treaba cu acest tracking pentru transport gratuit, stiu ca odata plecat produsul din China nu mai pot beneficia de tracking, totusi as dori sa stiu daca produsele cu 'accepted by airline' au plecat din China sau inca zac pierdute printr-un depozit?
Cu shipment cancelled care sa fi fost cauza? Voi primi banii inapoi sau mi-am luat teapa?
Intreb deoarece am mai dat o singura data comanda de pe site si am primit produsul fara nicio problema de genul, help?!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a fosta cceptat de linia aeriana 'accepted by airline', este clar ca au plecat din China!
Ideea este ca, trebuie sa astepti 3-4 saptamani ca sa primesti pachetele din China. dat fiind perioada Craciunului, pot apare iantarzieri de inca 2 saptamani, este cele 3-4 cat ia normal postei.
Cat priveste pachetul la care transportul a fost anulat, doar expeditorul poate afla motivul, ca atare, el este singurul care iti poate spune motivul.

| CodreanuC a răspuns:

Daca produsul a fost anulat inseamna ca o sa astepti mai mult de data asta, nu stiu motivul pentru care anuleaza, dar stiu ca rezulta intarzieri, deci vei primi coletu, dar mai tarziu

| CodreanuC a răspuns (pentru CodreanuC):

Bineinteles ca pot exista si probleme pentru care sa anulat, dar de obicei e semn de intarziere