| KindKid17 a întrebat:

Am dat comanda de niste adidasi. Cum fac la livrare? Adica ma suna si eu ies in strada si asta e? Trebuie semnat ceva? cu buletinul sau fara?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te suna si cobori la scara, ii dai banii si aia e. Nu trebuie sa semnezi nimic si mie nu mi-a cerut niciodata buletinul

| Intruder19 a răspuns:

Te suna curierul, iti da coletul si platesti. Nu cere nimeni buletin decat daca ai platit comanda inainte, pentru ramburs nu e nevoie de buletin.

| Supps a răspuns:

In esenta exact asa va fi. Daca ai platit deja, va trebui sa iei buletinul la tine in cazul in care curierul ti-l va cere pentru identificare. Daca ai ales plata in sistem ramburs (plata la livrare), curierul nu iti va cere niciun act de identitate deoarece nimeni nu plateste un colet pe care nu l-a comandat. Ii dai banii, el iti da chitanta de ramburs si coletul, asta e tot.

| KindKid17 explică (pentru Supps):

Deci si buletinul. Eu am platit deja cu cardul

| FrateleAndrei a răspuns:

Te sună curierul vă dați loc de întâlnire, vă întâlniți îți dă pachetul îi dai banii și gata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FrateleAndrei):

Ai naibii putori, sa nu cumva sa urce scarile laughing trebuie tot tu sa te duci sa-i cauti.
trebuie sa vina ei la tine si sa iti aduca coletu la usa. Ca e platit pentru asta.