| lafamiliaa a întrebat:

Salut am facut comanda de niste haine de pe un site, totul in regula mi-au venit acasa le-am probat si 3 produse imi erau prea mari/largi si am sunat la sediul de unde am luat hainele sa mi le inlocuiasca cu altele cu acelasi pret.Si intrebarea este cum se procedeaza? Vine curierul mi le da pe cele care le-am comandat in locul astora si i le dau pestea care imi sunt mari + taxa de transport 180?

3 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

De pe ce site ai comandat?
Intai le trimiti tu hainele prin curier rapid, apoi ei ti le trimit tie.

| codrinstefan2103 a răspuns:

Cel mai probabil le trimiți la adresa de la care ți-o venit și apoi îți trimit ei înapoi pachet cu hainele pe care le dorești. Nu cred că o să-ți trimită un pachet fără ramburs și pe încredere tu să le trimiți celelalte haine. Ei se gândesc că poți să le dai țeapă și tu să le vinzi, le zici că ai trimis pachetul și n-a ajuns.

| lafamiliaa explică:

Pai am vorbit cu ei si au zis ca o sa`mi trimita azi hainele care le-am ales sa le inlocuiasca si ca trebuie sa platesc doar 180 taxa de transport atat...