| adyurs a întrebat:

Salut am o problema de care sunt speriat si va rog sa nu radeti: de vreo 4-5 zile nu am mai fost la baie si cu siguranță sunt constipat insa nu ma doare burta, inca am pofta de mancare si beau suficienta apa, totusi am o durere usoara de spate si simt ca apa imi sta in gât. Ar putea fi ceva grav? Nu mas ducea in perioada asta la spital sau altundeva din cauza pandemiei asa ca imi puteti da niste sfaturi? Dau fundă

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lapte nefiert, rece, dimineata cand mananci. Eu in periaoada asta de pandemie mi-am facut doua operatii. De ce nu ar trebui sa te duci pana la medicul de familie?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe gura nu iese. Am stat si 2 saptamani pe tir fara sa scot deşeurile din mine din cauza stresului la volan fiind incepator noroc ca mi-a dat cineva varza murata si am fugit de 4 ori intr-un weekend la wc

| anonimg a răspuns:

Consuma cruditati. Merele sunt cele mai bune.

| Wr3nch a răspuns:

Niste ulei de masline pe stomacul gol sau laxativ si trece

| WhiteLife a răspuns:

Sunt și laxative naturale pe care le poți lua (ce se găsește prin casa), la farmacii gasesti ceai laxativ sau pastile, toate sunt bune, insa daca este o problema pe termen lung este recomandat sa faci un control amănunțit sa vezi care este cauza. Și probioticele sunt bune, poți încerca să iei 7-10 zile și vezi cum te simți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea multa apa, ia putin laxativ senna e ok. Poti sa tii putin zahar sub limba ca iti creste motilitatea pe moment.

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Bea sirop cu lactuloza, duphalac.