| RapTor800RPM a întrebat:

Salut am o serie de intrebari pentru cumparatorii de pe site-ul eMag :
Am comandat o masina de spalat mi-o aduce la domiciliu?
Imi face garantia pe loc?
Pot desface pachel inainte sa platesc?
Atunci cand sosesc cei de la curierat cine imi face garantia la ea?

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Buna.
Tatal meu comanda mereu cate ceva de la eMAG, produsele ii vin acasa si garantia se gaseste in colet.

| RapTor800RPM explică (pentru Janina):

Stiu ca se gaseste in colet dar cine o semneaza si o stampileaza, asa garantia e degeaba daca nu e completata.

| RapTor800RPM explică (pentru Janina):

Vreau sa mai stiu un lucru. Produsele sunt de calitate? prezinta defecte sau ceva de genu?

| akbaa a răspuns (pentru RapTor800RPM):

1.In pretul transportului este inclus si urcatul masinii la etaj(curierat).In 90% din cazuri, daca firma la care ai facut comanda are filiala/reprezentanta in oras, ai transportul gratuit cu tot cu urcare la etaj.
2. facura si garantia gata stampilate si semnate se gasesc in colet, tu nu trebuie sa semnezi sau sa stampilezi nimic.Tu doar semnezi ca ai primit coletul, iar daca plata se face la livrare, curierul iti taie chitanta.
3. Aproape este obligatoriu sa desfaci coletul, dar numai dupa ce achiti. Daca produsul comandat prezinta lovituri sau in pachet gasesti corpuri straine, solide/lichide sau coletul nu contine toate produsele sau un alt tip de produs decat cel comandat, atunci inchei un proces verbal cu curierul si suni imediat firma de la care ai comandat.
4.De ce cumperi de la eMAG? te dau banii afara din casa? Cauta-ti produsul pe www.price.ro si-ti alegi o firma cu un pret mai rezonabil

| Janina a răspuns (pentru RapTor800RPM):

Noi pana acum nu am avut deloc probleme cu produsele comandate de la ei.
Sunt destul de deschisi la orice intrebari. Daca ai nelamuriri nu ezita sa ii suni: Luni - Vineri: 9:00 - 20:00; Sambata: 09:00 - 19:00
Telefon: 021 200.52.00; 0744.70.00.00

5 răspunsuri:
| Biu90 a răspuns:

Stai linistit, sunt foarte seriosi. Cumpar des de la eMAG si nu am avut nicio problema. O sa platesti cand vine curierul dar nu iti fa probleme. Daca ai orice inconvenient se va rezolva. Poti returna produsul, il poti schimba. Dar nu se va intampla, sunt de calitatewinking. Bafta!