| Akytheclub_Aky_1990 a întrebat:

Salut. As dori sa fac ceva cumparaturi online din UK si Austria (articole pescuit) fiindca ca preturi sunt cu mult sub celor de la noi din tara, singurul lucru nu stiu exact pana in ce suma pot comanda fara sa fiu taxat la vama sau cum se aplica la% din suma declarata. Stiu ca UK nu mai e membra UE si comenzile peste 140 euro pot fi taxate suplimentar

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect. Ce e in ue, se trimite fara taxe.

Totusi verifica daca preturile au tva inclus ( unii nu il includ pentru ca nu toata lumea plateste tva)

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Din Austria poți cumpăra orice, fără nicio taxă. Indiferent de valoare.
Jaffmina e ca de obicei paralelă cu subiectul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Corect. Ce e in ue, se trimite fara taxe.

Totusi verifica daca preturile au tva inclus ( unii nu il includ pentru ca nu toata lumea plateste tva)