| Pepyo a întrebat:

Salut, as vrea sa comanda de pe Aliexpress niste lucruri destul de scumpe pe care nu le gasesc altundeva, este de incredere si in cat timp ajung comenzile de obicei?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Până luna trecută, venea comanda in 3-4 săpt., acum de când cu pirații maritimi, cică mai pui incă p-atâta la transport.

| Pepyo explică (pentru sierra1):

Da am observat ca este foarte mult transportul, o sa ramana asa mereu sau doar o perioada?

| sierra1 a răspuns (pentru Pepyo):

Eu zic să-i intrebăm pe rebelii Houthi

| Anonimul151 a răspuns:

Depinde de vânzător. Trebuie să aibă recenzii ca să ai șanse sa ajungă, mai ales că e sumă mare. Însă te poți risca și de la cei cu vânzări puține și care nu prea au recenzii. Eu am comandat și de la un astfel de vânzător ( dar suma nu era mare ) și a ajuns. În orice caz, dacă nu vine deschizi disputa.

Dacă depășește o anumita suma va trebui sa plătești taxe vamale.

Comenzile ajung în jur de o luna - doua. Depinde de perioadă.

În perioada asta chinezii sunt liberi. Însă poate unii lucrează.