| Aizenwe a întrebat:

As vrea sa știu, in cazul in care as vrea sa-mi comand îmbrăcăminte de pe aliexpress, dacă îmi vin fără probleme pe drum (sa nu fie confiscate sau sa aiba întârziere luni de zile). Dacă ați comandat sau știți, va rog sa îmi spuneti. Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vor fii confiscate, dar vor ajunge in 2-3 luni, din cauza intarzierilor provocate de pandemie.

| OldSoul a răspuns:

E destul de sigura treaba cu aliexpress-ul.
Faci comanda, sunt 5 zile termen in care iti trimit aia coletul, apoi aproximativ 50-60 de zile, timp in care sa iti ajunga coletul, apoi dupa aceasta perioada inca 15 zile, un fel de perioada de proba.
Ei bine, daca coletul nu iti ajunge in perioada aia de 15 zile, deschizi o plangere, o disputa sau cum le zice, ei bine, atunci zici ca nu ai primit coletul, si o sa-ti puna banii inapoi pe card in 20 de zile, sau ceva de acest gen.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu le confisca nimeni doar ca in functie de cate comanzi, adica de pret e posibil sa trebuiasca sa platesti vama pe ele.

Ca si timp..in mod normal vin in o luna una si ceva dar in perioada asta poti sa te astepti lejer la 2-3.