| GigiDurul a întrebat:

Ati comandat ceva de pe Wish?
Sa am incredere in aceasta aplicatie?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| doctorandus a răspuns:

Wish.com, e site real, cu produse adevarate, si-ti vin acasa.

Uneori scrie clar: produsul gratuit, dar transportul costa. Pe Wish trebuie sa citesti tot ce scrie la descriere, de ex. hard disk 10 TB la 2 euro? Nu, scrie clar ca e doar carcasa, hard diskul trebuind sa-l adaugi tu personal. Deci: casca bine ochii la ce scrie!

Si nu e obligatoriu mai ieftin ca altundeva. De ex. am comandat o lanterna, a venit fara acumulatori (tip 18650) si fara alimentare, m-au costat astea mai mult ca lanterna. De fapt, nu mi-au promis acumulatori si alimentare, asa ca nu au comis nicio escrocherie.

Plus: atentie la vama/TVA. Eu fac mai multe comenzi mici decat una mare, tot banii aia ii platesc pe produse si transport, dar scap de TVA si de vama.

E bun daca stii bine ce cumperi, de ce si la ce pret. Nu trebuie sa cumperi impulsiv.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Da, aplicatia este ok.
Vanzatorii sunt cei care iti dau fake-uri, aplicatia doar se asigura ca tu poti comanda produsele vanzatorilor.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Este de incredere stai linistit.