| VaLy XL a întrebat:

Ce parere aveti de produsele resigilate de pe eMag? Se merita sa cumpar resigilate sau noi? Multumesc!

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand nu se zice "se merita"ci "merita". Cele resigilate sunt noi dar au fost expuse in shorum. Ele pot avea mici zgaraieturi dar nu sunt vechi. Unele au pixeli morti. Acelea nu merita cumparate. Deasemenea ele sunt in garantie si in caz de ceva beneficiezi de reparatie normala.

| stlucian a răspuns:

Exista specificatii la cele resigilate in functie de "uzura" asaca trebuie sa fii atent! Totusi sunt mai ieftine si in functie de bugetul cere il ai poti opta pentru un produs nou dar cu caracteristici mai slabe big grin

| supermamici a răspuns:

Merita intrucat majoritatea au probleme cu ambalajul. Mai exact, eu cumpar fac retur in termenul legal pentru ca am cumparat online, iar ei il repun la vanzare intrucat ambalajul nu mai este 100% intact datorita manevrarii. Cat timp ai aceleasi conditii de retur de 30 de zile la ele si pret mai mic, cumpara fara nicio problema (poate doar daca vrei sa il faci cadou e un pic discutabil...) Mai multe despre resigilatele eMAG vezi aici: http://bit.ly/emag-conditii-resigilate

| supermamici a răspuns:

Maryus de unde sti tu ca a fost returnat de mai multe ori? De ce raspundeti doar ca sa raspundeti...

| zuzualina a răspuns:

Cele noi, stii macar ca nu s-a umblat la ele.

| maryusmono a răspuns:

Salut,

Eu unul mi-am luat un laptop de la resigiliate (avea un pixel aprins albastru tot timpul) si il am de 3 ani deja fara nicio problema cu el.

Produsele resigilate sunt ca si noi, din moment ce au aceeasi garantie. Uite sa te invat un truc, daca vrei sa iti cumperi ceva de pe eMAG. si vrei sa stii daca este un produs de calitate atunci uite-te aici: http://bit.ly/12dR8or... daca il vezi de prea multe ori (inseamna ca multi l-au returnat dintr-un motiv anume) nu e un lucru bun.

| Hades98 a răspuns:

Nu prea ii ceva 50% unele merita altele nu. cum zicea si Salontanul.
Sunt cam la fel peste tot.

| iuddavali a răspuns:

Cele ami multe dintre ele meriat sa dam banii. Totusi trebuie sa citim foarte atent descrierile si detaliile cu prvire la defectele pentru care au fost puse acolo. Daca vrei sa cumperi http://www.bitlanders.com/......us/3255399 cel mai bine e sa urmaresti produsele noi adaugate si descrierile lor.

| maryan1997 a răspuns:

Cele noi. oricum daca ai luat cv stricat si ai garantie la el, te pun sa te duci colo colo si mai bine te lipsesti!

| cosmin23a a răspuns:

Cumpara noi. Am cumparat o tableta resigilata pentru ca era mai ieftina si mi-am luat teapa, era zgariata toata.

| ShopAmerica a răspuns:

Daca diferenta de pret e destul de mare, mai bine iei resigilat, fiindca oricum are garantie.