| xMDavid a întrebat:

Salut! Ce parere aveti despre produsele resigilate de la Altex? Aș vrea sa cumpar un monitor si scrie,,ambalaj original deteriorat" si,, prezinta urme de utilizare"

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Aceste produse au fost comandate si returnate ulterior, din varii motive. Ele presupun ca functioneaza, pentru ca altfel nu le-ar mai fi introdus inapoi la raft. O alta situatie e cea in care ambalajul produselor a suferit in urma transportului, produsul la fel, deci se poate spune ca prezinta urme de manevrare, nu neaparat utilizare.De exemplu, am cumparat in trecut un frigider cu urme de utilizare (era de fapt zgariat pe o latura).

Eu am cumparat in trecut astfel de produse resigilate, mai ales ca aveau pret redus.Nu am avut probleme.Desigur, altii au probleme, cred ca depinde si de noroc.

Am cumparat si de la magazinele de decor seturi de lenjerie de pat resigiliate.Se vedea ca abia au fost folosite o data sau deloc, asa ca le spalam(oricum este recomandat sa speli orice nou, inclusiv hainele, inainte de purtare/folosire) si totul era ok.

Un alt sfat este sa comanzi de pe site-ul lor, cu ridicare din magazinul fizic (sau livrare acasa). Pentru unele produse pretul pe site difera destul de mult fata de pretul din magazinele fizice.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sunt bune si au in continuare garantie, meritand sa le cumperi.

Răspuns utilizator avertizat