| Daniel26 a întrebat:

Cei care aveti experienta cu site-ul emag.ro, in cat timp se livreaza o comanda? am dat o comanda sapt. trecuta si inca n-a ajuns. Pentru ca e prima comanda, nu am cont sa vad daca se precizeaza acolo statusul comenzii. Am primit doar o notificare pe mail ca s-a inregistrat comanda.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Comanda ajunge in 2 zile maxim, verifica insa daca produsul pe care l ai comandat era in stoc la ei sau la furnizor altfel trebuie sa astelpti pale li se va furniza lor produsul.

| Daniel26 explică (pentru suntserios):

Cand am dat comanda, scria ca produsul este in stoc, dar probabil nu-l aveau in stoc. Era o promotie. O sa-i contactez, e aiurea ca nu mi-am fcaut cont, acolo poate vedeam status-ul comenzii. multumesc pentru. raspuns!

| stroedaniel13 a răspuns:

Emag - azi comanzi si daca o faci pana in ora 6. produsul comandat ajunge maine la tine.

Uite: http://bit.ly/11Z9slX

| Daniel26 explică (pentru stroedaniel13):

Multumesc pentru raspuns. De-as fi stiut, as fi reactionat din timp.A fost o problema si abia maine sper sa ajunga la mine coletul.

| PickUp a răspuns:

Salut!
Pai de unde esti?
De pe siteul EMAG poti comanda doar de la firma lor din Bucuresti!
Pentru ca numai acolo gasesti magazinul EMAG!
Bafta!
Funda?big grin

| elComandantee a răspuns (pentru PickUp):

PRost eşti. Nu mai da răspunsuri idioate, care bagă oamenii în ceaţă.
http://www.emag.ro/showroom
Nu vezi că au showroom-uri în Bucureşti,Braşov,Iaşi,Cluj,Constanţa,Craiova,Oradea,Ploieşti, Oradea.
Dacă nu ştii taci.
Pentru autor:
În 48 de ore ar fi trebuit să ajungă.
Sună la ei şi vezi ce şi cum. La mine cu nişte probleme cu curierul a ajuns în 4 zile, ar fi trebuit în 2 zile în mod normal.

| suntserios a răspuns (pentru PickUp):

Daca nu stii ce spui taci din gura

| PickUp a răspuns (pentru elComandantee):

Daca tot dai raspunsul asta dc ai mai pus intrebarea ma?

| Daniel26 explică (pentru elComandantee):

Merci pentru raspuns. O sa-i contactez pana la urma. S-a intamplat ceva cu comanda de nu a ajuns daca voi ziceti ca in 48h ajunge de obicei.

| Daniel26 explică (pentru PickUp):

N-are treaba una cu alta. De pe site poti comanda de oriunde din tara, din magazinele lor poti ridica/plati personal produsul.

| elComandantee a răspuns (pentru PickUp):

Nu eu am pus întrebarea.
Îţi sugerez un control oftalmologic.

| Daniel26 explică:

Later edit: S-a rezolvat! Cei de la e-mag au fost corecti si au trimis coletul la timp, problema a fost la firma de curierat care nu mi-a livrat coletul la timp.

| alexpirvan a răspuns:

Nu e in regula trebuia sa primesti, vezi ca ori nu e finalizata comanda ori ai dat un nr gresit si nu a putut sa te contacteze curierul...in mod normal trebuia sa ajunga in o zi sau doua....deci refa comanda sau suna-i sa nu mai stai sa butonezi.

| Daniel26 explică (pentru alexpirvan):

Da, o sa-i contactez. Posibil sa nu mai aiba produsul in stoc, fusese o promotie... multumesc pentru raspuns!